انواع دوربین های مداربسته

دوربین های مداربسته در اماکن داخلی و خارجی نصب می شود و بیشتر در فروشگاهها و مکان های عمومی استفاده می شود.

مروری بر تاریخچه دوربین مدار بسته

اولین دوربین مدار بسته در سال 1942 توسط ارتش آلمان برای نظارت بر چگونگی شلیک موشک V2 در ایستگاه پرتاب این موشک نصب شد و 7 سال پس از آن سیستم های مدار بسته تجاری در آمریکا به وجود آمد که استفاده از این دوربین ها نیازی به مجوز دولتی نداشت.

واما اولین دوربین های تحت شبکه توسط شرکت Axis تولید شد که براساس استاندارد های HTTP و RTSP طراحی گردیده است.

امروزه استفاده از دوربین های تحت شبکه درحال افزایش است.

شرکت الکتروسایه یکی از شرکت های فروش و نصب دوربین مداربسته اصفهان است.

دوربین های مدار بسته اصفهان انواع مختلفی دارد:

دوربین مدار بسته صنعتی

این دوربین مدار بسته خاص ترین نوع دوربین مدار بسته است که در تمام شرایط محیطی ولی در حالت های خاص استفاده می شود. زمان خرید بر روی این دوربین مداربسته نه پایه وجود دارد نه لنز و نه کاور ضدآب و هرکدام باید جداگانه خریداری شود که یکی از قابلیت های این دوربین همین انعطاف پذیری بالای آن است.

نصب دوربین مدار بسته صنعتی

دوربین مدار بسته دام

این دوربین مدار بسته یکی دیگر از انواع دوربین مدار بسته اصفهان است. کاربرد این دوربین ها بیشتر در مکان های داخلی و اداری می باشد که وقتی در گوشه اتاق نصب می شود می تواند تمام فضای اتاق را پوشش دهد.این دوربین های مدار بسته بیشتر در سقف نصب می شوند.

فروش دوربین مداربسته دام

دوربین مدار بسته حرارتی

از جمله دوربین‌های که دارای تنوع زیاد و کاربرد بیشتر در تجهیز دوربین‌های مداربسته حفاظتی نورافکن‌های مادون قرمز هستند.

دوربین مدار بسته بولت

این دوربین ها در مکان های خارجی نصب می شوند.

دوربین مدار بسته دید در شب

همان طور که از نام این دوربین مشخص است برای مشاهده افراد در شب استفاده می شود که می توان شخص را در فاصله 183 متری مشاهده کرد.

دوربین مداربسته اسپید دام

کامل ترین نوع دوربین مداربسته رنگی است که کیبورد و دستگاه کنترلر خاص خود را دارد.و دارای قابلیت هایی مثل گردان، لنز زوم و تنظیم شدت نور است.

دوربین های مدار بسته با ولتاژ 12 ولت DC کار می کند و برای تبدیل این ولتاژ به ولتاژ شهری 220 ولت AC نیاز به یک آداپتور یا منبع تغذیه است.

تفاوت بین دوربین های آنالوگ و تحت شبکه IP

دوربین های آنالوگ یک روش سنتی برای ثبت تصاویر است.روش کار دوربین های آنالوگ به این صورت است که تصاویر به صورت زنده توسط کابل کواکسیال منتقل می شود و برروی یک دستگاه نوار ذخیره می شود. گاهی اوقات تصاویر حین ذخیره سازی به دیجیتال تبدیل شده و برروی DVD یا هاردیسک ذخیره می شوند اما ماهیت کاری که در ابتدا انجام می شود آنالوگ است و فقط تصاویر بصورت دیجیتال ذخیره سازی می شود.

کارکرد دوربین های مدار بسته تحت شبکه IP یا IP CCTV کاملا متفاوت از دوربین مدار بسته آنالوگ است. تصاویری که از این نوع دوربین ها دریافت می شود توسط دوربین های دیجیتال تهیه می شود و با پروتکل IP در شبکه های کامپیوتری به صورت دیجیتال منتقل می شود.

دوربین های مدار بسته دارای تجهیزات و لوازم جانبی است. که شرکت الکتروسایه علاوه بر نصب و فروش دوربین مدار بسته  اصفهان داری تجهیزات و لوازم جانبی مورد نیاز شما برای نصب دوربین مدار بسته است.

مقایسه تکنولوژی دوربین مداربسته: HDSDI ، AHD ، IP ، HDTVI ، HDCVI ، 960H

دوربین مدار بسته 960H بصورت متن باز ، کیفیت تصویر آن متوسط، رزولوشن 700 تا 1000 TVL ، نوع کابل آن کواکسیال، حداکثر طول کابل آن 150 متر، هزینه راه اندازی و نگهداری آن پایین و نصب آن آسان است.

دوربین مدار بسته HDCVI بصورت حفاظت شده ، کیفیت تصویر آن خیلی خوب، رزولوشن HD/FullHD ،دارای قابلیت پخش زنده بصورت هیبرید، نوع کابل آن کواکسیال، حداکثر طول کابل آن 500 متر، هزینه راه اندازی آن متوسط، هزینه نگهداری آن پایین و نصب آن آسان است.

دوربین مدار بسته HDTVI بصورت متن باز، کیفیت تصویر آن خیلی خوب، رزولوشن HD/FullHD ، نوع کابل آن کواکسیال، حداکثر طول کابل آن 300 متر، هزینه راه اندازی آن متوسط، هزینه نگهداری آن پایین و نصب آن آسان است.

دوربین مدار بسته AHD بصورت متن باز، کیفیت تصویر آن خیلی خوب، رزولوشن HD/FullHD ، دارای قابلیت پخش زنده بصورت هیبرید، نوع کابل آن کواکسیال، حداکثر طول کابل آن 500 متر، هزینه راه اندازی و نگهداری آن پایین و نصب آن آسان است.

دوربین مدار بسته HDSDI بصورت متن باز ، کیفیت تصویر آن عالی، رزولوشن FullHD ، نوع کابل آن کواکسیال، حداکثر طول کابل آن 100 متر، هزینه راه اندازی آن بالا، هزینه نگهداری آن پایین و نصب آن آسان است.

دوربین مدار بسته IP بصورت متن باز ، کیفیت تصویر آن خیلی خوب، رزولوشن HD~4K ، نوع کابل آن کواکسیال، حداکثر طول کابل آن 100 متر، هزینه راه اندازی و نگهداری آن بالا و نصب آن مشکل است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *